Zjarri përfshin një masiv pyjor në Maliq/ Flakët aktive prej disa orësh, zjarrëfiksja vështirësi për të ndërhyrë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Zjarri përfshin një masiv pyjor në Maliq/ Flakët aktive prej disa orësh, zjarrëfiksja vështirësi për të ndërhyrë

Një zjarr ka përfshirë masivin pyjor të fshatit Plovisht në Bashkinë e Maliqit.

 

Bëhet me dije se zjarri ka disa orë që është aktiv ndërkohë që mjetet e shërbimeve zjarrfikës të Maliqit e kanë të pamundur të arrijnë flakët e zjarrit, për shkak të terrenit të vështirë, ndaj janë duke shkuar në këmbë punojës të këtij shërbimi por edhe banorë të zonës për të bere te mundur fikjen e zjarrit.

 

Advertisement

Era e fortë pritet të përkeqësojë situatën dhe ende nuk dihet në qoftë se do të mundet të fiket zjarri brenda ditës së sotme

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy