10 gjërat që mund t’i bëni vetëm kur ndiheni të vetmuar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Të gjithë ne ndjehemi të vetëm në një moment. Ndonjëherë të jesh vetëm do të thotë të ndihesh i vetmuar, transmeton lajmi.net.

Vetmia mund të çojë në probleme të shumta, duke përfshirë alkoolizmin, ankthin, depresionin dhe madje edhe sëmundjet fizike.

“Vetmia është dëshmi se kërkimi juaj i lindur për lidhje është i paprekur”. – Martha Beck

  1. Shijoni vetëm kafen tuaj

Shkoni në një kafene dhe shijoni vetëm kafen tuaj. Ju nuk keni nevojë për shoqëri për të shijuar kafen tuaj të preferuar.

Advertisement

Pijet e ngrohta do t’ju bëjnë të ndiheni më mirë. Kapni librin tuaj të preferuar dhe shijoni ditën!

  1. Bisedoni me të afërmit tuaj kur është e mundur

Bisedoni me të afërmit tuaj. Ftojini ata ose shkoni për një shëtitje me ta. Ju mund të rivendosni lidhjen me familjen tuaj.

Sigurisht, kjo nuk do të thotë që ju duhet të shoqëroheni me anëtarët toksikë të familjes, transmeton lajmi.net. Shmangni ato me çdo kusht.

  1. Adoptoni një qen

Qeni së shpejti do të bëhet miku juaj më i mirë. Do të shijoni aventurat dhe shëtitjet e saj. Do të duhet të dilni nga shtëpia.

Advertisement
  1. Shëtitjet e gjata

Ju nuk keni nevojë për një destinacion përfundimtar. Ju duhet vetëm këpucë të mira dhe një dëshirë për të ecur. Ecja ka shtuar përfitime, dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të flini më mirë.

  1. Këndoni së bashku me dikë

Këndoni së bashku me artistin tuaj të preferuar dhe nuk do të ndiheni kurrë të vetmuar. Ndizni TV dhe këndoni. Marr disa këngë të lezetshme.

  1. Shikoni filma

Në këtë mënyrë ju nuk do të duhet të përshtateni me dëshirat e dikujt tjetër. Shikoni filmin tuaj të preferuar. Shikoni filmat që ju pëlqen. Ju nuk duhet të dëgjoni askënd tjetër.

  1. Hobi i ri

Ju mund të bëni gjithçka që dëshironi. Nëse nuk keni frymëzim, shikoni disa video DIY dhe provoni diçka të re, transmeton lajmi.net. Qielli është kufiri juaj.

Advertisement

Ju madje mund të fitoni ca para, shkruan health and healthy living. Kush e di, mbase ka një person dinak që shtrihet thellë brenda jush. Përdorni krijimtarinë tuaj për të bërë diçka të bukur.

  1. Libri i ri

Lexo një libër. Sigurohuni që nuk lexoni gjatë gjithë kohës, përndryshe vetmia juaj do të përkeqësohet.

Leximi është një zgjidhje e madhe e përkohshme për situata urgjente. Është si një antidot. Efekti ndihet pothuajse menjëherë!

  1. Shkoni në internet

Ndërveprimi në internet nuk është asgjë si bashkëveprimi në jetën reale me njerëzit. Por në të vërtetë është e dobishme ndonjëherë.

Advertisement

Bisedoni me njerëz që kanë të njëjtin interes si ju. Takimi i njerëzve që mendojnë ashtu si ju është i mrekullueshëm.

  1. Gjeni atë që dëshironi

Interneti ka gjithçka që ju nevojitet. Mund të gjeni ngjarje të shkëlqyera në internet. Ngjarjet lokale gjithashtu funksionojnë mirë. /Lajmi.net/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy