Ekspertët: Ja çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të kenë kujdes përpara dhe pas vaksinimit.

Këshilla e parë është të mos konsumoni alkool për të paktën dy ditë para dhe dy javë pasi vaksinoheni dhe të përpiqeni që sistemi juaj imunitar të reagojë në mënyrën më të mirë ndaj vaksinës dhe t’ju mbrojë.

Persona që konsumojnë në mënyrë kronike alkool ulin mundësinë e mbrojtjes imunitare dhe sidomos për infeksionet respiratore si Covid-19./Albeu

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy