Një zgjidhje për sistemet e dobëta imunitare

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Një zgjidhje për sistemet e dobëta imunitare

Kur sistemi yne imunitar eshte i dobet, ne jemi te prekshem lehtesisht nga gripi, ftohja dhe viruset

Por nese sisitemi yne imunitar funksionon sic duhet rreziku i semundjeve eshte i paket.

Rol te rendesishem ne funksionimin e sistemit imunitar kane tre perberes Vitamina C, Vitamina D3 dhe Zinku.

Vitamina C ose sic e njohim ndryshe vitamina e jetes, eshte shume e rendesishme per mbrojtjen e organizmit pasi ka funksion antiviral dhe antiinflamator duke nga mbrojtur nga shume semundje

Advertisement

Vitamina D eshte gjithashtu shume e rendesishme per shendetin e kockave, lufton cregullimet autoimune, ostoprozen dhe simptomat e depresionit.

Zinku eshte nje element tjeter shume i rendesishem per organizmin dhe shendetin.

Imagjinoni sikur te treja keto ti permbledhim ne nje bustine te vetme.

Dhe poo tani, kjo eshte e mundur.

Advertisement

Ky kombinim kaq i rendesishem vjen nga fortex me bustina ne forme fluhuri.
.
Vitamina c 500 me zink dhe do pihet lehtesisht pa uje dhe eshte shume e shijshme.

E rekomanduar për të gjithë grupmoshat.

Ajo nuk duhet të mungojë në familjet tuaja gjatë gjithë vitit, pasi ndihmon edhe kundër alergjive stinore.


Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy