Përzierja e këtyre 3 përbërësve iu siguron gjumë të qetë dhe të shpejtë

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Shpeshherë përballemi me pagjumësinë, dhe nganjëherë është e vështirë të gjeni se ku qëndron problemi, mirëpo pavarësisht kësaj, ka një kurë për gjithçka!

Për të gjithë ata që kanë probleme me gjumin nga arsye të ndryshme tashmë ka një zgjidhje. Kjo pije më poshtë ju ndihmon shumë:

Përbërësit:

200 ml qumësht

Advertisement

1 lugë çaji me mjaltë

1 pikë ekstrakt vaniljeje

Udhëzimet:

Ngroheni qumështin në një tenxhere dhe përpara se të marrë valë hidheni në filxhan. Më pas shtoni vaniljen dhe mjaltin. Përziejeni mirë dhe pijeni ngadalë përpara se të shtriheni për të fjetur.

Advertisement

Me këtë kurë, mendohet se pagjumësia nis e nuk bëhet më problem. Madje mund t’ja ndjeni efektin që në filxhanin e parë.

Suksesi i kësaj kure, i atribuohet përbërësve të saj të mrekullueshëm, të cilët lehtësojnë ardhjen e gjumit dhe e ndihmojnë trupin të qetësohet. /Lajmi.net/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy