Çifti i famshëm blen makinën më të shtrenjtë në botë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Çifti i famshëm blen makinën më të shtrenjtë në botë

Prodhimtaria e Rolls – Royce ka nxjerrë në treg makinën “Boat Tail”,  e cila kap vlerën e 28 milionë dollarëve.

 

Kjo makinë, e cila është dhe vetura më e shtrenjtë në koleksionin e tyre, përflitet se është porositur nga çifti i famshëm, Beyonce dhe Jay Z.

 

Advertisement

Pronari i Rolls-Royce deklaroi se “klient” është një çift i njohur në të gjithë botën.

 

Makina aludohet se është porositur nga çifti sepse përmban shumë detaje nga gjërat e tyre të preferuara, si ngjyra blu e makinës që mund të lidhet me emrin e vajzës së tyre, Blue Ivy.

 

Advertisement

Përveç kësaj, makina ka një frigorifer të posaçëm për shampanjën e preferuar të çiftit “Armand de Brignac”.

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy