“Çohu Enver”/ Adrola Dushi shpjegon deklaratën që u keqkuptua nga ndjekësit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Çohu Enver”/ Adrola Dushi shpjegon deklaratën që u keqkuptua nga ndjekësit

Modelja e njohur shqiptare, Adrola Dushi është detyruar të sqarojë për ndjekësit një deklaratë të bërë pak më parëm, ku shprehej se shqiptarët nuk dinë ta përdorin në dobi të vetes demokracinë dhe lirinë.

 

“Ne si Shqiptare nuk dijme ta menaxhojme lirine dhe demokracine. Cohu Enver na bej derman!”, shkruan Adrola në një postim.

 

Advertisement

Mirëpo, fraza e fundit nuk është pritur mirë nga ndjekësit e saj, të cilët nuk e kanë kuptuar se çfarë ka dashur të thotë modelja përmes saj.

 

“Per storyn paraardhes, thirrja “cohu Enver” eshte absolutisht figurative dhe kjo nuk do te thote qe une preferoj regjimin komunist apo totalitarist, kjo ishte thjeshte per te shprehur shokun tim emocional/mendor sa i perket ndodhive banale qe ndodhin ne vendin tone. Duke u perpjekur per te qene si bota, po ngaterrojme vlerat, talentin me banalitete dhe imazhin siperfaqesor qe po perpiqemi te shesim. Edhe pse eshte fraze kontradiktore per ne shqiptaret, kjo qe une permenda nuk eshte ne ligjerate te drejte por figurative sic e thashe dhe po e perdor ne nje moment te caktuar ku shoqeria jone po kalon episode te renda si jetesore, ashtu edhe kulturore.”

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy