Fermerët diskutojnë për zgjedhjen e kryefermerit, Albano: Pse nuk votojmë për një?

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Fermerët diskutojnë për zgjedhjen e kryefermerit, Albano: Pse nuk votojmë për një?

Këtë javë asnjë nga fermerët nuk u përzgjodh si kryefermer.

Teksa po qëndronin në verandë, fermerët u shprehën se ata duhet të votojnë dhe të zgjedhin një person që t’i përfaqësojë.

Kjo ide u hodh poshtë shumë shpejt, pasi ata sërish nuk arritën të bien dakord dhe u shprehen se është një përgjegjësi që nuk duan ta marrin përsipër.

Pjesë nga biseda:

Advertisement

Albano: Përse nuk mbledhim votat dhe të zgjedhim një kryefermer?

Ditea: Këtë po flisja edhe me Florin, kemi nevojë për një si koordinator, pa benefitet e “Njishit”.

Flori: Unë propozoj që po me shumicë votash ne mund ta shkarkojmë.

Elsa: Kjo është një përgjegjësi që unë nuk dua ta marr përsipër, as të zgjidhem as të zgjedh sepse është sherr.

Advertisement

Renisi: Nëse biem dakord të gjithë është në rregull por duket e vështirë. /vizionplus.tv

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ferma VIP Albania (@fermavip.al)

Advertisement

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ferma VIP Albania (@fermavip.al)

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy