Këngëtari turk me prejardhje shqiptare martohet me aktoren e njohur

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Këngëtari turk me prejardhje shqiptare martohet me aktoren e njohur

Këngëtari i njohur me prejardhje shqipare Sinan Akç, i ka dhënë fund beqarisë. Ai kurorëzoi dashurinë me aktoren dhe modelen e famshme turke, Burcu Kıratlı, e cila luante në serialin “Ertugrul”.

Ata u martuan për herë të dytë në 22 shkurt 2021 përsëri në një ceremoni të thjeshtë martesore.

Herën e parë, ata u martuan në Konsullatën Turke në Amsterdam, Holandë, në 24 dhjetor të vitit 2018 me një ceremoni të thjeshtë martese. Një vit më vonë, çifti u divorcua, pas disa mosmarrëveshjeve.

Çifti ka vendosur që të rikthehen sërish bashkë, duke i thënë “PO” njëri-tjetrit.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy