Këngëtarja “Maya” merr urdhër mbrojtje nga gjykata: Burri të mos i afrohet!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Këngëtarja “Maya” merr urdhër mbrojtje nga gjykata: Burri të mos i afrohet!

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore të jugut Maya Aliçkaj ka marrë urdhër mbrojtje nga Gjykata e Tiranës, pasi ka denoncuar bashkëshortin e sa për dhunë.

Maya e cila në dokumente rezulton me emrin Fatbardha Ulbirch ka kërkuar të pajiset me urdhër mbrojtje, sepse bashkëshorti me emrin Arben Ulbirch ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Në vendimin e Gjyaktës së Shkallës së Parë të Tiranës të marrë më datë 19 mars 2024, urdhërohet që Arben Ulbrich të mos i afrohet Mayës në një perimetër prej 200 metrash.

Këngëtarja e muzikës popullore e martua me Arbenin rreth 10 vite më parë. Çifti janë prindër të një djali.

Advertisement

Në të kaluarën Maya ka dhënë intervista për mediat me bashkëshortin e saj, ku ka treguar suksesin dhe lumturinë në martesën e saj. Por me sa duke lumturia nuk zgjat përgjithmonë.

Karriera e këngëtarës njohu kulmin e saj rreth viti 2008 me këngën “Guri i rëndë në vend të vetë”.
/vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy