Princ Harry mbrërrin në Londër pas lajmit se babai i tij është me kancer

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Princ Harry mbrërrin në Londër pas lajmit se babai i tij është me kancer

Princi Harry mbërriti në Londër mesditën e së martës për të vizituar babain e tij, mbretin Charles, pas njoftimit se monarku ishte diagnostikuar me kancer, raportuan mediat britanike.

Sipas Telegraph, Duka i Sussex, Princi Harry, djali më i vogël i monarkut 75-vjeçar, i cili ka hequr dorë nga detyrat e tij mbretërore dhe ka jetuar në SHBA gjatë viteve të fundit, mbërriti në Aeroportin Heathrow duke udhëtuar në një fluturim nate për të vizituar babanë e tij në rezidencën e tij në Londër në Clarence House.

Harry është distancuar nga babai dhe vëllai i tij në tre vitet e fundit dhe në vitin 2023 ai publikoi një autobiografi në të cilën kritikon familjen mbretërore.

Lajmi se mbreti Charles III vuan nga kanceri ishte i papritur. Sipas pallatit, i cili bëri të ditur lajmin, diagnoza e kancerit nuk lidhet me çështjen e prostatës, për të cilën ai u shtrua në spital pak ditë më parë. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy