Si do të ndahet pasuria mes Kim Kardashian dhe Kanye West

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kohët e fundit, Kim Kardashian dhe Kanye West kanë qenë në qendër të mediave, pasi u raportua se i kanë dhënë fund raprtit të tyre. Ndërkohë, tashmë ata pritet të divorcohen.

Sipas “Mirror”, reperi do të zhvendoset për të jetuar në Londër. Nga ana tjetër, Kim do fokusohet kryesisht tek bizneset dhe karriera e saj.

Mediat e huaja bëjnë të ditur se si do të ndahet pasuria midis tyre: Kardashian do të mbajë gjithçka që fitoi nga linja e saj e bukurisë dhe veshjet e modelimit për veten e saj, pavarësisht përdorimit të mbiemrit të partnerit në biznes. Edhe të ardhurat nga reality shoë i xhiruar me familjen do të donte t’i mbante të gjitha për vete, pavarësisht faktit që Ëesti ka marrë pjesë në disa episode.

Nga ana tjetër, të ardhurat e fituara nga Ëest sa i përket muzikës, linjës së këpucëve dhe veshjeve do të mbetet pronë e tij.

Advertisement

Gjithashtu, sipas marrëveshjes paramartesore, secili prej të dyve mund të mbajë të gjitha dhuratat e marra.

Kardashiani do të mbajë unazën e fejesës, bizhuteri dhe pajisje shumë të shtrenjta.

Shtëpia me mbi 1.300 metra katrorë, dy pishina dhe një vresht është në pronësi të Kanyet, por Kimi zotëron tokën dhe parcelat aty pranë. Ferma prej 24 kilometrash katrorë në Ëyoming dhe ferma prej 15 milionë dollarësh Greybull do të mbeten pronë e reperit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy