Të dy përballen me kancerin, Mbreti Charles tepër i shqetësuar për Kate Middleton

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Të dy përballen me kancerin, Mbreti Charles tepër i shqetësuar për Kate Middleton

Në një video emocionuese dhe personale, Kate Middleton ndau lajmin për shëndetin e saj. Duke folur hapur për gjendjen e saj një javë pas njoftimit fillestar, princesha ka marrë mesazhe të panumërta mbështetjeje nga publiku. E rëndësishmja, familja e saj po qëndron në krah të saj, me Mbretin Charles që shpreh publikisht mbështetjen e tij.

Mbreti, duke qenë me nusen e tij, vendosi ta konfirmojë këtë dashuri dhe mbështetje me deklaratat e tij pas kësaj video prekëse. Një zëdhënës i Pallatit Buckingham tha se Mbreti Charles ishte “shumë krenar për Katerinën për guximin e saj për të folur ashtu siç foli”.

Me këtë akt, mbreti rikonfirmoi mbështetjen e tij për Kate Middleton dhe theksoi rëndësinë e kohezionit familjar dhe mbështetjes reciproke në kohë të vështira.

Darka e tyre sekrete

Advertisement

Takimi mes mbretit Charles dhe Kate Middleton në Kështjellën Windsor pak para publikimit të videos prekëse të princeshës është një dëshmi e mbështetjes dhe solidaritetit të familjes.

Redaktori mbretëror Robert Hardman vë në dukje rëndësinë e këtij takimi, duke thënë: “Menjëherë pasi princesha kishte regjistruar mesazhin e saj, ajo shkoi në kështjells dhe hëngri një drekë private me mbretin. Ne nuk e dimë se çfarë diskutuan ata, por është shumë e qartë se ai është tmerrësisht i shqetësuar për të dhe mendoj se ai dëshiron të sigurohet që ajo ta dijë këtë.” /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy