Titulli që do marrë Pippa Middleton kur motra e saj të bëhet mbretëreshë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Titulli që do marrë Pippa Middleton kur motra e saj të bëhet mbretëreshë

Viti 2024 tashmë po rezulton të jetë një vit i vështirë për familjen mbretërore britanike. Mbreti Karli III dhe Princesha e Uellsit po përballen të dy me sfida shëndetësore. Për t’iu përkushtuar shërimit nga kanceri, të dy kanë bërë një hap prapa nga detyrat e tyre zyrtare. Princi William kishte marrë më shumë detyra në të cilat u kthye menjëherë pas operacionit të gruas së tij. Tani Mbreti Karli III është kthyer në detyrë me Kate Middleton që vazhdon të marrë “kohë, hapësirë ​​dhe privatësi” për rastin e saj.

“William dhe Kate kishin shpresuar të kalonin disa dekada si Princi dhe Princesha e Uellsit dhe në dashtë Zoti do ta kishin këtë”, vëren një ish-zyrtar i familjes mbretërore. Por ajo që është interesante për muajt e ardhshëm është se Uilliam po detyrohet në një provë për t’u bërë mbret më shpejt se sa e kishte imagjinuar ndonjëherë se do të kalonte.

Në këtë periudhë të rëndësishme për Princin William, ekspertët mbretërorë konsiderojnë se si do të duket shtëpia e Mountbatten-Windsors pas përmirësimit të Princit dhe Princeshës së Uellsit dhe cilat role do të promovohen.

Një anëtar i familjes i parashikuar nga ekspertët për të marrë një titull të madh kur William dhe Kate të bëhen mbret dhe mbretëreshë është Pippa Middleton.

Advertisement

Motra 40-vjeçare e Kate Middleton do të jetë një nga gjashtë “partnerët” e motrës së saj, një traditë e vjetër e kurorës për të cilën mbretëresha Camilla zgjodhi motrën e saj Annabell Elliott për të qenë e saja.

“Unë mendoj se mund të ketë patjetër një rol për Pippa-n si një partnere nderi apo partnere shtypi, “ tha eksperti mbretëror Phil Dampier. “Ajo duhet të jetë dikush që mbretëresha e atëhershme mund t’i besojë dhe të mbështetet, dhe kush më mirë se motra e saj?”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy