Vajza e Vin Diesel mbush 16-vjeç, postimi i ndjerë i aktorit: Më ke hapur pjesë të zemrës që nuk e dija se ekzistonin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Vajza e Vin Diesel mbush 16-vjeç, postimi i ndjerë i aktorit: Më ke hapur pjesë të zemrës që nuk e dija se ekzistonin

Aktori i njohur i “Fast & Furious”, Vin Diesel ka tre fëmijë me partneren e tij Paloma Jimenez, Hania, Vincent dhe Paolin.

Hania, mbushi 16-vjeç dhe babai ka bërë një postim të ndjerë në rrjetet sociale.

“Pikërisht në këtë ditë, 16 vjet më parë… po ecja në trailerin e Pablo-s pas një dite të gjatë xhirimesh. Kur ndava me të faktin se isha disa orë larg të të prisja, ai më dha atë këshillën e mrekullueshme që e ka bërë eksperiencën momentin më të bukur në jetën time.

Teksa kërkoj fjalët e sotme… si të shpreh krenarinë, gëzimin…

Advertisement

Dritën që ti ke sjellë në ekzistencën e botës. Kuptimi në të cilin shpirti juaj e ka ndriçuar vetë jetën. E bekuar dhe mirënjohëse, është objektivi që kam pasur fatin të shikoj të gjitha gjërat. Megjithatë, kur unë distiloj lumturinë, gëzimin dhe dashurinë në një burim të vetëm, je ti, Engjëlli im Alfa. Ti ke hapur pjesë të zemrës që nuk e dija ku ishin. Mençuria, dhembshuria dhe mirësia juaj… qenia juaj vërteton se sado e errët të duket bota… drita gjithmonë do të triumfojë. Jam shumë krenar për njeriun që po bëhesh. Atësia ka ndryshuar gjatë mijëvjeçarëve… por ajo që nuk ka ndryshuar, është se është me të vërtetë dhurata më e mirë…bekimi që një shpirt mund ta dijë.

Gëzuar ditëlindjen engjëlli im.

Babai juaj krenar dhe mirënjohës.”

 

Advertisement
View this post on Instagram

 

A post shared by Vin Diesel (@vindiesel)

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy