VIDEO/ Martohet njëra prej motrave siameze, si funksionon trupi i tyre

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Martohet njëra prej motrave siameze, si funksionon trupi i tyre

Gjatë 34 viteve të tyre, ata kanë hasur me qindra sfida në jetë. Tani binjakët e bashkuar Abby Hensel dhe motra e saj Brittany kanë arritur një tjetër moment historik.

Këtë javë u zbulua se Abby në heshtje u martua me Josh Bowling, 33, një infermier dhe veteran i ushtrisë amerikane, tre vjet më parë.

Pamjet e publikuara në faqen TikTok të motrave tregojnë një video të kërcimit të tyre të parë dhe një seri dasmash të gëzueshme së bashku me një mesazh sfidues për “të gjithë urrejtësit e tyre”.

Abby ka thënë më parë se dëshiron të bëhet nënë, megjithëse sqaroi se nuk donte të fliste se si do të funksiononte.

Advertisement

Binjakët nga Minnosota janë një nga disa binjakë të njohur siameze, ku ka dy koka, krah për krah në një bust.

Pas lindjes së tyre në vitin 1990, prindërit e tyre, Mike dhe Patty Hensel, zgjodhën te mos e kryenin opercacionin e ndarjes së vajzave te tyre, pasi u thanë se nuk kishte gjasa që të dyja motrat të mbijetonin.

Binjakët punojnë si mësues matematike në shkollën fillore dhe jetojnë jetën e tyre sa më mirë që munden. Për botën e jashtme, ata duken të jenë krejtësisht të kënaqur.

Advertisement

Por lidhja e tyre padyshim sjell sfida. Ata ndajnë një trup të vetëm, me dy shtylla kurrizore që bashkohen në legen. Secila motër ka kontroll mbi njërën anë – Abby kontrollon anën e djathtë dhe Brittany të majtën. Por gjymtyrët instinktivisht koordinohen së bashku, kështu që ata janë të afta për të luajtur piano dhe sport.

Megjithatë, është interesante se binjakët përjetojnë ndjenja të veçanta urie dhe nxitje të dallueshme për të urinuar dhe për të fjetur. Motrat kanë dy zemra të ndara dhe dy grupe mushkërish, por ndajnë gjithçka tjetër, duke përfshirë organet riprodhuese./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy