Will Smith rikthehet në muzikë, prezanton këngën e re me një mesazh të fortë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Will Smith rikthehet në muzikë, prezanton këngën e re me një mesazh të fortë

Will Smith doli në skenë në BET Awards dhe debutoi këngën e tij të re ‘You Can Make It’, duke shënuar rikthimin e tij në muzikë.

Në një ambient mbresëlënës, fituesi i Oskarit dhe katër herë fituesi i GRAMMY-t, mahniti publikun së bashku me bashkëpunëtorët e tij, artistin amerikan Kirk Friday dhe grupin e ungjillit “Sunday Service”. “You Can Make It” është një këngë thellësisht personale për yllin e frymëzuar nga ata që luftojnë me dëshpërimin dhe pikëllimin.

“Unë nuk e di se kush duhet ta dëgjojë këtë tani, por pavarësisht se çfarë po ndodh në jetën tuaj, unë jam këtu për t’ju thënë se ju mund t’ja dilni,” tha Smith në skenë në Teatrin Peacock në Los Anxhelos.

Advertisement

Aktori/reperi amerikan e mbylli performancën e tij me një mesazh inkurajues duke thënë: “ Askush nuk e ka një rrugë të lehtë. Të gjithë kemi një kryq për të mbajtur, por ka urtësi brenda atij zjarri. Dhe çdo moment i jetës suaj është një mundësi krejt e re.”

Siç raporton People, në vitin 1989 Smith hyri në histori si reperi i parë që fitoi një Grammy. Nën emrin Fresh Prince, ai ndau çmimin me DJ Jazzy Jeff për këngën e tyre “Prindërit Just Don’t Understand”.

Çmimet BET janë prezantuar që nga viti 2001 nga rrjeti televiziv Black Entertainment që synon një audiencë afrikano-amerikane./vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy