Bayern dorëzohet përballë Dortmund, Leverkursen pranë titullit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bayern dorëzohet përballë Dortmund, Leverkursen pranë titullit

Me golat e Antegemit dhe Rierson, Dortmundi mori fitoren e parë jashtë fushe ndaj Bayern Munich (0-2) në dhjetë vjet, një rezultat që i lë bavarezët -13 pikë pas liderit Leverkusen dhe me vetëm shtatë ndeshje të mbetura në Bundesligë.

Në minutën e 10-të, Borussia shkoi në kundërsulm dhe Brand kaloi vijën për Andegemi, i cili mundi Ulreich nga një pozicion diagonal për të shënuar 0-1, me Bayernin që më pas tentoi të barazonte por nuk ia doli.

Skuadra e Thomas Tuchel ishte e dëshpëruar për të kthyer rezultatin për të mbajtur disa shpresa për të fituar kampionatin, por në minutën e 83-të, Ryerson bëri rezultatin 0-2 me një goditje diagonale për të vulosur fitoren e Dortmundit dhe efektivisht… duke i dhënë ligën Leverkusenit! /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy