Bylis “mace e zezë” për Skënderbeun, humbja e parë pas 7 ndeshjesh

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bylis “mace e zezë” për Skënderbeun, humbja e parë pas 7 ndeshjesh

Bylis “mace e zezë” për Skënderbeun, humbja e parë pas 7 ndeshjesh

Ekipi i Bylis i ka ndërprerë ëndrrat Skënderbeut, pas një ecurie fantastike në Superliga me 6 fitore dhe 1 barazim në 7 ndeshjet e fundit.

Ujqërit e Dëborës kështu i largohen zonën europiane. Si duket Bylis ka rezultuar “mace e zezë” për korçarët, pasi përveç se në Superliga u mposhtën me rezultat minimal nga kjo skuadër edhe në ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë.

Ndërkohë ballshiotët janë fare pranë gjysmëfinales së Kupës, rrugë e cila do t’i siguronte Europën. Megjithatë edhe në kampionat kanë një rrugëtim të mirë, vetëm 6 pikë nga vend ii tretë.

Advertisement

Përsa i përket ndeshjes së luajtur sot, Bylis zhvilloi një pjesë të parë shumë të mirë. Kundërpërgjigja e Skënderbeut në pjesën e dytë, nuk mundi të shmangte humbjen e cila erdhi nga Isli Hidi pas një penalltie në minutën e 92.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy