Conference League “mollë e ndaluar” për Fiorentinën, humbasin një tjetër finale! Olimpiakos ngjitet në majë të “Olimpit”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Conference League “mollë e ndaluar” për Fiorentinën, humbasin një tjetër finale! Olimpiakos ngjitet në majë të “Olimpit”

Conference League duket se është “mollë” e ndaluar për Fiorentinën, të cilët kanë humbur për të dytin vit radhazi në finale.

Një vit më parë humbisnin përballë Uest Ham, ndërsa mbrëmjen e sotme u mposhtën nga Olimpiakos.

Grekët shënuan në minutën e 116 me anë të El Kaabi. Një gol i cili u desh të konfirmohej nga VAR, pasi ashtu si në minutën e nëntë të pjesës së parë edhe mund të ishte anuluar, po për pozicion jashtë loje.

Ky është edicioni i tretë i Conference league, i cili këtë herë u fitua nga grekët e Olimpiakos.

Advertisement

Kujtojmë që për herë të parë finalja e Conference league u zhvillua në Air Albania në Tiranë, mes Romes dhe Fejnordit, ku fitues dolën italianët e drejtuar në atë kohë nga Jose Mourinho.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy