Dëmtimi horror në duelin Uruaguaji-Brazil, dalin analizat; Neymar humbet sezonin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dëmtimi horror në duelin Uruaguaji-Brazil, dalin analizat; Neymar humbet sezonin

Dëmtimi I pësuar në ndeshjen kualifikuese për botërorin 2026 kundër Uruguajiy është shumë ë I rëndë sesa mendohej për Neymar Zhunior.

 

Ylli Brazilian doli në lot përgjatë sfides së luajtur në Montevideo, dhimbje e shqetësim që mesa duket ka qënë mëse real. Kjo pasi të gjitha ekzaminimet e kryera kanë vërtetuar një dëmtim shumë serioz që me siguri I mbyll përpara kohe sezonin sulmuesit Brazilian.

 

Advertisement

Analizat treguan se kemi të bëjmë me keputje të ligamentit dhe meniskut të gjurit të majtë. Një dëmtim i dyfishte që do ta detyroje Neymarin që të bëjë sa më shpejt një ndërhyrje kirurgjikale në bazë të një dakortësie që do të ketë edhe stafi mjekësor I kombëtares me klubin arab Al-Hilal ku ai luan.

 

Ishte vetë futbollisti I cili publikoi diagnozen bashkë me një mesazh për të gjithë fansat e tij.

 

Advertisement

“Është një moment shumë i trishtuar, më i keqi. E di që jam i fortë, por këtë herë do të më duhen edhe më shumë miqtë e mi . Nuk është e lehtë të përballesh me lëndime dhe operacione . imagjino të rijetosh gjithçka pas 4 muajsh shërim, shkruan Neymar në instagram.

 

Neymar vjen pas një tjeter dëmtimi që e mbajti jashtë disaa muaj kur luante tek PSG, përpara se të transferohej në Arabi si pasojë e një oferte faraonike të Al Hilal.  31-vjecari, që ka qënë pjesë e santos, PSG dhe Barcelonës,  konsiderohet një nga sulmuesit më të mirë në qarkullim, mirëpo dëmtimet e shpeshta kanë bërë që të humbasë shumë ndeshje brenda një sezoni.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy