EURO 2024/ Holanda kualifikohet në çerekfinale, përfundon “ëndrra” rumune

Pinterest LinkedIn Tumblr +
EURO 2024/ Holanda kualifikohet në çerekfinale, përfundon “ëndrra” rumune

Holanda është skuadra e radhës që do të luajë në çerekfinalet e kampionatit europian. Ktulipanët kanë mposhtur me rezultatin 3-0 surprizën e këtij europiani, Rumaninë.

Ballkanasit u përpoqën për të bërë një tjetër mrekulli, por e patën të pamundur përballë shkolëls së futbollit.

Holandezët shënuan me anë të Gakpo në minutën e 20-të, i cili realizoi një “perlë” me një goditje me këmbën e djathtë.

Ndëkrohë që golin e dytë e shënoi Malen në minutën e 83-të. Ishte po Malen i cili trefishoi rezultatin në minutën e 93.

Advertisement

Holanda do të duhet të presë ndeshjen e darkës mes Austrisë dhe Truqisë për të mësuar kundërshtarin në çerekfinale.

/Vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy