FOTO LAJM: Si i provokoi tifozët shqiptarë portieri i Polonisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
FOTO LAJM: Si i provokoi tifozët shqiptarë portieri i Polonisë

Ndeshja Shqipëri-Poloni u ndërpre për 15 minuta, pasi disa tifozë hodhën shishe në drejtim të futbollistëve të Polonisë, pas shënimit të golit.

Këta të fundit shkuan të festonin shumë pranë tifozëve shqiptarë, çka solli edhe reagimin e tyre, që duhet thënë se ishte i pajustifikuar.

Por përveç këtij provokimi, ishte edhe ai i portierit polak, Shezni, i cili kërkoi të nxiste edhe më shumë reagimin e ashpër të tifozëve shqiptarë, duke i duartrokitur ata me ironi.

FIFA në reagimin e saj thotë ndërkohë se po heton rastin dhe do të marrë masa.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy