Haaland “bombardon” gjermanët, Manchester City në çerekfinale

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Inter dhe Manchester City janë skuadrat e radhës që siguruan një bilete për në fazën cerekfinale të champions league.

 

Zikaltrit vuajtën shumë kundër Portos në mënyrë që të kualifikoheshin për në 8 të miret e kontinentit pas 11 vitesh mungese.

 

Advertisement

Fitorija 1 me 0 në san siro në takimin e parë rezutoi decisive për skuadrën e Inzagit, e cila në Do Dragao mundi të ruante një barazim pa gola në mënyrë qët festonte kualifkimin.

 

Përvec proves së karakterit dhe fatit të madh , italianet duhet ti falën edhe një super Onana.

 

Advertisement

Në pjesën ë parë dy episode të rëndësishme. Një zbritje e shpejte e Interit e pashfryëzyar nbga dyshja Xheko-Lautaro dhe një rast I mirë I vendasve me anë të Evanilson.

 

Në pjesën ë dytë sulmi I madh final I luzitaneve erdhi vetëm në 10-15 minutat e fundit kur porta e Interit u bombardua.

 

Advertisement

Filllimisht një gol i shpëtuar në vijën fatale në Dumfris. Pastaj rasti I pastër I Taremit, gjuatja e të cilit u prit mrekullisht nga Onani dhe pastaj shkoi në shtylle.

 

Për të kompletuar mbrëmjen me fat të miqve duhej edhe episodi I minutes së 95 kur gjuatja e Markanos shkoi sërish në shtyllen transversale.

 

Advertisement

Sfida u transmetua ne Tring.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy