Harry Kane bëhet golashënuesi rekord i të gjitha kohërave të Anglisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Harry Kane bëhet golashënuesi rekord i të gjitha kohërave të Anglisë

Harry Kane është zyrtarisht golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave të Anglisë.

 

Ky rekord u vulos me golin e tij të 54-të për Anglinë në ndeshjen hapëse kualifikuese për Euro 2024 kundër Italisë, raporton BBC.

 

Advertisement

Kane barazoi rekordin e Wayne Rooney me një gol në humbjen e tyre në çerekfinale të Kupës së Botës nga Franca  dhe humbi një penallti që do t’i jepte atij rekordin e plotë.

 

Por ai ia doli në ndeshjen e tij të radhës për skuadrën e Gareth Southgate në Napoli, duke shënuar. Goli i tij në pjesën e parë bëri rezultatin 2-0.

 

Advertisement

Kane tani është golashënuesi rekord si për Anglinë ashtu edhe për klubin Tottenham.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy