Lajm i keq për Spanjën, dëmtohet një tjetër lojtar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lajm i keq për Spanjën, dëmtohet një tjetër lojtar

Shqipëria dhe Silvinjo fërkojnë duart, pasi një tjetër futbollist do t’i mungojë Spanjës në Euro 2024-ër.

Mediat spanjolle kanë konfirmuar se Hose Gaja, kapiteni i Valencias, nuk do të jetë i pranishëm në Europian, ashtu siç i ndodhi në Katar 2022, për shkak të dëmtimit që ka pësuar.

Ai ishte kthyer këtë fundjavë përsëri në fushat e lojës pas dy muajsh jashtë, por kishte ndjerë shqetësime dhe kishte qëndruar në fushë vetëm pak rreth 30 minuta.

Mbrojtësi i majtë ishte projektuar si tuitullar nga trajneri De La Fuente, i cili tashmë do të duhet t’i bëjë llogaritë pa të.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy