Lushnjari Sylvinho, trajneri i kombëtares merr pasaportën shqiptare! Adresa e tij e re

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Lushnjari Sylvinho, trajneri i kombëtares merr pasaportën shqiptare! Adresa e tij e re

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Sylvinho Mendes dhe dy ndihmësit e tij Zabaleta dhe Doriva në dhjetor të vitit të kaluar morën nënshtetësinë shqiptare gjatë një ceremonie në festat e fundvitit, ku të pranishëm ishin presidenti i republikës Bajram Begaj dhe kryeminsitri Edi Rama.

Ndëkrohë gjatë ditë ssë sotme Sylvinho dhe dy ndihmësit e tij kanë aplikuar për tu pajisur me pasaportën shqiptare në qytetin e Lushnjes.

Qytetit të “Kongresit” tashmë do t’i shtohet edhe një banor VIP, i cili në adresën e tij të re do të jetë banor i lagjes “Çlirimi”.

Të pranishëm gjatë aplikimit të Sylvinhos për pasaportën shqiptare kanë qenë edhe ministri i Brendshëm Taulant Balla si dhe kryetarja e bashkisë së Lushnjës, Eriselda Sefa.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy