Mbyllet pjesa e parë, barazim mes Polonisë dhe Austrisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbyllet pjesa e parë, barazim mes Polonisë dhe Austrisë

Është mbyllur në barazim pjesa e parë e ndeshjes mes Polonisë dhe Austrisë.

Goli i parë u shënua nga Austria me anë të Trauner në minutën e nëntë.

Ndërkohë, në minutën e 30-të polakët barazuan shifrat me anë të Piatek.

Ndeshja është e vlefshme për grupin D, për të cilin më vonë do të luhet sfida Francë-Holandë.

Advertisement

Aktualisht “tulipanët” janë në krye të grupit me 3 pikë, ndjekur nga Franca me pikë të barabarta dhe Polonia e Austria që mbyllin grupin me 0 pikë, pa marrë parasysh rezultatin e sotëm. /vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy