Ministria e Shëndetësisë merr një vendim të rëndësishëm për futbollin në vend

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ministria e Shëndetësisë merr një vendim të rëndësishëm për futbollin në vend

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që nga e hëna klubet e futbollit të nisin stërvitjen direkt në grup dhe jo në mënyrë individuale.

Ky është një lajm pozitiv për klubet e futbollit, që do ta kenë më të lehtë për t’u përgatitur, për rifillimin e kampionateve. Kujtojmë që Kategoria Superiore do të rinisë në 3 qershor, ndërkohë që Kategoria e Parë dhe e Dytë, është planifikuar të rinisë në 7 qershor, data këto në pritje të zyrtarizimit nga Ministria.

Dokumenti i mëposhtëm tregon me urdhrin e ministres, Ogerta Manastirliu, që lejon stërvitjen e sportistëve në ambiente të hapura. Aktivitetet sportive dhe stërvitjet në ambiente të mbyllura do të vazhdojnë të jenë të mbyllura.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy