Bëni Like Struga.info në Facebook


Ndahet nga jeta legjenda e futbollit, Pele

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndahet nga jeta legjenda e futbollit, Pele

Legjenda braziliane e futbollit, Pelle ka ndërruar jetë ditën e sotme, në moshën 82-vjeçare.

 

Pele vuante prej kohësh nga sëmundja e rëndë, e cila i ka marrë jetën ditën e sotme.

 

Advertisement

Braziliani vuante nga kanceri i zorrës së trashë, ndërsa gjendja e tij shëndetësore ishte përkeqësuar në javët e fundit, betejën me të cilën e humbi këtë të enjte.

 

Pele, mbreti brazilian i futbollit, i cili fitoi tre Kupa të Botës dhe u bë një nga figurat sportive më komanduese të shekullit të kaluar, ka ndërruar jetë në spital, aty ku qëndronte u shtruar prej disa javësh.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy