Ndeshja Flamurtari-Luftëtari nis 16 minuta me vonesë, shkak u bënë parrullat me … (FOTO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndeshja Flamurtari-Luftëtari nis 16 minuta me vonesë, shkak u bënë parrullat me … (FOTO)

Ndeshja Flamurtari-Luftëtari ka nisur 16 minuta me vonesë për shkak të dy parrullave me mesazh politik.

Federata Shqiptare e Futbollit nuk pranonte që ndeshja të nisej deri në momentin që të hiqeshin parrullat.

Parrullat “Hashim Thaçi Vlora është me ty” dhe “Drenica zemra e shqiptarisë” u bënë shkak që Federata Shqiptare e Futbollit të mos lejonte fillimin e ndeshjes deri në heqjen e tyre.

Advertisement

Administratori i Flamurtarit, Sinan Idrizi, deklaroi se nuk donte t’i hiqte parullat pasi i kishin vendosur tifozët, madje ai ishte dakort që të mbyllej ndeshja. Megjithatë në fund dy mesazhet janë hequr dhe ndeshja ka nisur.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy