Penalltitë do të vendosin gjysmëfinalisten e radhës, mbyllet në barazim edhe koha shtesë mes Anglisë dhe Zvicrës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Penalltitë do të vendosin gjysmëfinalisten e radhës, mbyllet në barazim edhe koha shtesë mes Anglisë dhe Zvicrës

Penalltitë do të vendosin kush do të jetë fituesi i sfidës Angli-Zvicër.

Koha e rregullt dhe koha shtesë është mbyllur në barazim 1-1.

Të parët që shënuan ishin hevetët me anë të Embolo, por anglezët nuk u dorëzuan dhe shënuan me Saka për të barazuar rezultatin.

Të dyja skuadrat patën raste, por nuk shënuan dot më shumë se një gol.

Advertisement

Kështu, kjo është ndeshja e dytë çerekfinale që shkon në penallti pas Francë-Portugali. /vizionplus.tv

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy