Përplasje mes tifozëve dhe policisë pas përfundimit të ndeshjes Kastrioti – Elbasani

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Përplasje mes tifozëve dhe policisë pas përfundimit të ndeshjes Kastrioti – Elbasani

Përplasje mes tifozëve dhe policisë në Krujë, pas përfundimit të ndeshjes Kastrioti – Elbasani.

Policia bën me dije se  shtetasi A. B., 30 vjeç, ka gjuajtur një bidon plastik në drejtim të një punonjësi Policie, që ndodhej me shërbim jashtë perimetrit të stadiumit.

Punonjësi i Policisë i ka bërë thirrje për të ndaluar veprimet e tij, por shtetasi A. B., ka reaguar me fjalë fyese, dhe pasi punonjësi i Policisë ka ndërhyrë për ta shoqëruar, ka hasur në rezistencën e tifozëve të tjerë.

Pas këtyre momenteve, kanë ndërhyrë shërbimet e tjera të Policisë të cilat kanë shoqëruar në komisariat shtetasin A. B., për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes./vizionplus.tv/

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy