Plotësoi numrin e kartonëve, Spanja pa lojtarin e rëndësishëm përballë Shqipërisë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Plotësoi numrin e kartonëve, Spanja pa lojtarin e rëndësishëm përballë Shqipërisë

Luis de la Fuente do të bëjë rotacion në ndeshjen kundër Shqipërisë pasi siguroi vendin e parë në grupin B pasi mundi Kroacinë dhe Italinë në dy ndeshjet e para të këtij Europiani. Trajneri i “La Roja” do të ketë humbjen e parë të konfirmuar në të gjithë turneun dhe do të jetë ajo e një lojtari të rëndësishëm: Rodrigo Hernández. Mesfushori i Manchester Cityt mori kartonin e dytë të verdhë në dy ndeshje dhe do të duhet të vuaj një pezullim prej një ndeshjeje.

Ai përfundoi i dëmtuar në ndeshjen kundër Kroacisë dhe nga ndeshja me Italinë e mori edhe një dëmtim tjetër fizik. Asgjë serioze, nëse do të duhej të ishte kundër Shqipërisë që do të luante.

Rodri Hernández ka luajtur 54 ndeshje këtë sezon mes Manchester Cityt dhe skuadrës spanjolle, në të cilat ka shënuar 10 gola dhe ka dhënë 14 asistime. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy