Roma-Feynord/ Finalja e parë europiane që do të luhet në Shqipëri

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Roma-Feynord/ Finalja e parë europiane që do të luhet në Shqipëri

Roma-Feynord është finalja e parë europiane që do të luhet në Shqipëri.

Lajmin e ka dhënë kryeministri Rama dhe ndeshja do të zhvillohet në 25 Maj në stadiumin ‘Air Albania”.

Advertisement

Ky aktivitet konsiston edhe me vitin 2022, vit në të cilin Tirana është kryeqyteti europian i rinisë.

“Tirana, kryeqyteti europian i rinisë 2022, mikpret finalen e parë europiane në historinë e vendit tonë😍

ROMA🇮🇹🏆🇳🇱 FEYENOORD 25 MAJ⚽ WELCOME TO ALBANIA🇦🇱”- shkruan Rama.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy