Roma nuk fal humbjen ndaj Milanit, shkarkon Jose Mourinho-n

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Roma nuk fal humbjen ndaj Milanit, shkarkon Jose Mourinho-n

Humbja e fundit e Romës ndaj Milanit ishte e shtata nga 20 ndeshjet e Seria A deri më tani këtë sezon, duke i bërë ata të zbresin në vendin e nëntë në tabelë.

Por Jose Mourinho nuk është më trajner i Romës. Klubi italian ka informuar këtë të martë se ka ndërprerë kontratën me portugezin për rezultate të dobëta. Vendimtare ishte humbja që verdhekuqtë morën të dielën kundër Milanit, ndërsa prej kohësh përflitej për largimin. Drejtuesit e Romës shpeshherë ishin mërzitur me ankesat e Mourinho-s, ndërsa tani duhet të mendojnë për pasardhësin e portugezit.

“Ne do të donim të falënderonim José në emër të të gjithë ne në AS Roma për pasionin dhe përpjekjet e tij që nga ardhja e tij në klub,” tha Dan dhe Ryan Friedkin. Ne do të kemi gjithmonë kujtime të shkëlqyera nga qëndrimi i tij në Romë, por besojmë se një ndryshim i menjëhershëm është në interesin më të mirë të klubit. Ne i urojmë José dhe ndihmësve të tij gjithë të mirat në përpjekjet e tyre të ardhshme.”

/vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy