Shqipëria në “EURO 2024”, shpërthen festa në Tiranë dhe Vlorë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqipëria në “EURO 2024”, shpërthen festa në Tiranë dhe Vlorë

Kualifikimi në Euro 2024 ka bërë që shqiptarët të dalin për të festuar në rrugë dhe sheshe.

 

Pavarësisht reshjeve të dendura të shiut, Tirana u mbush me qytetarë që pushtuan Sheshin Skendërbej.

 

Advertisement

Tifozë të mbështjellë me flamuj, plis festuan me këngë, valle e fishekzjarrë. Të gjithë iu gëzuan golit të Sokol Cikalleshit.

 

Por festa e fitores nuk mungoi as qytetet e tjera. Rrugët e Vlorës u mbushën nga tifozeria kuq e zi, të cilet me brohoritma festuan fitoren e kombëtares.

 

Advertisement

 

 

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy