Shqipëria pret sot Estoninë/ Kuqezinjtë kërkojnë të harrojnë humbjen ndaj Izraelit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Shqipëria pret sot Estoninë/ Kuqezinjtë kërkojnë të harrojnë humbjen ndaj Izraelit

Kombëtarja Shqipëtare luan sot sfidën miqësore kundër Estonisë. Kjo do të jetë hera e katërt që Shqipëria dhe Estonia do të përballen në një ndeshje futbolli.

Më parë në këtë datë ishte planifikuar që Shqipëria të luante ndaj Rusisë në Ligën B te,por pas vendimit te UEFA-s për pezullimin e Rusisë ,Federata Shqiptare e Futbillit vendosi që këtë date ta shfrytëzonte per një miqësore.

Advertisement

Sfida e parë mes Shqipërisë dhe Estonisë është luajtur më 15 nëntor 2003 në Tiranë dhe u fitua nga kuqezinjtë me rezultati 2-0. Përballja e dytë është ajo e 28 prillit e luajtur në Estoni dhe përfundoi barazim 1 me 1. Ndërsa ndeshja e tretë mes dy skuadrave është zhvilluar më 14 nëntor2009 po në shtëpinë e Estonezëve ku përfundoi pa gola.

Kombëtarja Shqipëtare vjen pas dy ndeshjeve jo fortë të mira ndaj Islandës dhe Izraelit. Ndeshja me Estonin do të luhet sot në orën 18 në “Air Albania”.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy