Skandali në derbi/ Dy të arrestuar për shqyerjen e stolave dhe dhunën në stadium

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Skandali në derbi/ Dy të arrestuar për shqyerjen e stolave dhe dhunën në stadium

Dy persona jane arrestuar pas ngjarjeve skandaloze qe pasuan fundin e derbit mes Partizanit dhe Tiranes luajtur te shtunen ne mbremje ne stadiumin “Elbasan Arena”.

Gjate incidenteve te renda mes dy tifozerive pasi shkaterrim te një pjesë të stolave të stadiumit “Elbasan Arena”, dhe kundërshtim me dhunë te punonjësve te Policisë.

-E. V., 29 vjeç banues në Laprakë dhe E. D., 21 vjeç, banues në Yzberisht, Tiranë në bashkëpunim edhe me shtetas të tjerë që ishin futur në stadiumin “Elbasan Arena”, sipas rregullave, për të parë ndeshjen e futbollit, në përfundim të ndeshjes, kanë shkatërruar një pjesë të stolave të stadiumit dhe kanë kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë.

Advertisement

Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e plotë të këtij rasti, identifikimin dhe shoqërimin e personave të tjerë të përfshirë në shkatërrimin e stolave të stadiumit dhe që nuk iu bindën urdhrave të punonjësve të Policisë.

Pamjet qe u bene virale te ketyre perplasjeve, ishin vertet nje anti-reklame per futbollin shqiptar ne diten kur Tirana fitoi titullin numjer 26 ne histori, pasi mundi Partizanin ne Elbasan Arena.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy