Sylvinho, debutim zhgënjyes; Shqipëria mundet në Poloni

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sylvinho, debutim zhgënjyes; Shqipëria mundet në Poloni

Shqipëria e nisi me humbje fushatën eleminatore të Euro 2024.

 

Kuqezinjtë u munden 1 me 0 në Poloni.

 

Advertisement

Golin vendimtar e shënoi Sviderski në minuten e 41.

 

Shqipëria bëri një paraqitje pozitive në teresinë e ndeshjes mirëpo humbi raste të mira me Cikalleshin dhe sidomos Asllanin dhe Uzunin. Beratasi pati dy raste, sidomos një prej tyre flagrant në minutën e 90.

 

Advertisement

Tekniku Sylvinho e nis me humbje aventurën e tij në krye të kuqezinjve.

 

Në duelin tjetër të grupit Moldavia dhe Çekia u ndanë në barazim 1 me 1.

 

Advertisement

Në klasifikim Çekia është e para me 4 pikë, Polonia 3, Moldavia 2, Shqiperia dhe Ishujt Faroe nga zero pikë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy