Tifozët shqiptarë “pushtojnë” Dortmundin, Italinë e pret “ferri” në ndeshjen e parë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tifozët shqiptarë “pushtojnë” Dortmundin, Italinë e pret “ferri” në ndeshjen e parë

Një fushatë po përgatitet nga tifozët e Shqipërisë, të cilët pritet të “pushtojnë” Dortmundin.

Më konkretisht, rreth 50 mijë tifozë do të udhëtojnë drejt Gjermanisë për ndeshjen e kombëtares kundër Italisë për Euro 2024.

Në fakt, e tillë është çmenduria dhe padurimi i tifozëve shqiptarë, saqë mezi prisnin fillimin e turneut dhe mijëra shkuan në stërvitjen e skuadrës dje.

Ndaj “Signal Induna Park” ku do të presë edhe ndeshjen mes skuadrës së Silvinhos dhe Italisë, pritet të lyhet me “të kuqe”. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy