Tirana me shumë fat në shortin e Champions, rivalë jo të fortë edhe për Ballkanin e Shkupin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Tirana me shumë fat në shortin e Champions, rivalë jo të fortë edhe për Ballkanin e Shkupin

Tirana ishte me shume fat ne shortin e fazes se pare te turit kualifikues te Champions League.

Ne shortin e hedhur ne Nion te Zvicres, bardheblute “peshkuan” rivalin me te dobet te mundshem.

Advertisement

Kampionet e Shqiperise do te luajne kunder F91 Diddeleng, skuader modeste e Luksemburgut.

Takimet do te luhen ne 5 dhe 12 korrik.

Advertisement

Shkupi, nje tjeter ekip shqiptar kampion ne Maqedonine e Veriut do te luaje kunder kampiones se Gjibraltarit, Lincoln Red Imps..

Ndersa Ballkani, ekipi kampion i Kosoves do te luaje kunder uellsianeve te The New Saints.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy