Ukrainasit “ndezin” garën në grupin E, përmbysin Sllovakinë dhe luftojnë për kualifikim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ukrainasit “ndezin” garën në grupin E, përmbysin Sllovakinë dhe luftojnë për kualifikim

Është mbyllur me fitoren e Ukrainës sfida e sotme e grupit E.

Sllovakët ishin të parët që kaluan në avantazh me një gol të Schranz në minutën e 17-të. Megjithatë ukrainasit nuk u dorëzuan dhe shënuan në minutën e 54-të me Shaparenko dhe siguruan avantazhin në minutrën e 80-të me Yaremchuk.

Me këtë rezultat janë 3 ekipe në grupin e që kanë nga 3 pikë, porn ë krye renditet Rumania, ndjekur nga Sllovakia dhe Ukraina.

Belgjika që do të luajë më vonë ndaj Rumanisë mban vendin e fundit me 0 pikë. /vizionplus.tv

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy