VIDEO/ Rei Manaj shënon sërish, i jep fitoren ekipit në “frymën e fundit”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
VIDEO/ Rei Manaj shënon sërish, i jep fitoren ekipit në “frymën e fundit”

Rei Manaj nuk ka të ndalur me golat në Turqi. Pasi nuk arriti dot që të shkëlqente te Kombëtarja, Manaj u kthye te Sivaspori për të vazhduar punën e lënë përgjysmë.

Sulmuesi shqiptar ka realizuar një tjetër gol vendimtar për ekipin e tij. Sivaspori arriti që të fitonte në shifrat 1-0 ndaj Karagmuruk, teksa në minutën e 90 ishte goli i Manajt që vendosi gjithçka.

Manaj shënoi me kokë këtë herë duke gjetur në befasi portierin kundërshtar për të realizuar golin e 16-të në këtë sezon në kampionatin turk, ku tashmë është golashënuesi i tretë më i mirë, pas krahëve të Icardit dhe Dzekos që kanë nga 18 gola.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy