Xavi ndryshon mendje, vendos të qëndrojë te Barcelona edhe një sezon

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Xavi ndryshon mendje, vendos të qëndrojë te Barcelona edhe një sezon

E ardhmja e Xavi Hernandez si trajner i Barcelonës ka qenë një pikë e madhe diskutimi gjatë muajve të fundit, dhe veçanërisht në ditët e fundit.

Në janar, ai njoftoi synimin e tij për t’u dorëhequr në fund të sezonit, por tani duket i vendosur ta anulojë atë vendim në mënyrë që të qëndrojë për sezonin 2024-2025.

E ardhmja e Xavit është dukur më e dyshimtë pas një takimi me hierarkinë e Barcelonës të mërkurën.

Megjithatë, një takim dytësor duket se ka qenë më i frytshëm, pasi Fabrizio Romano tani po raporton se 44-vjeçari ka arritur një marrëveshje për të përmbushur pjesën e mbetur të kontratës së tij, e cila skadon verën e ardhshme.

Advertisement

Më tej në raport thuhet se presidenti i Barcelonës, Joan Laporta do ta bëjë publik lajmin të enjten, në të cilën pikë do të shpjegojë procesin e vendimmarrjes që ndodhi gjatë kësaj situate të tensionuar.

Duket se gjërat do të marrin fund shumë shpejt.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy