ZYRTARE/ Armando Broja huazohet te skuadra e Fulham deri në fund të sezonit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
ZYRTARE/ Armando Broja huazohet te skuadra e Fulham deri në fund të sezonit

Armando Broja është huazuar te skuadra e Fulham deri në fund të sezonit. Lajmi është konfirmuar nga gazetari sportiv, Fabrizio Romano.

Sipas tij Chelsea dhe Fulham kanë arritur marrëveshjen mes tyre.

Romano ka theksuar se Broja do të qëndrojë si huazim për një tarifë rreth 4 milionë paund deri në qershor te Fulham, që ndodhet aktualisht në vendin e 12-të të Premier League.

Armando Broja do t’i bashkohet Fulhamit në formë huazimi nga Chelsea deri në qershor. Fulham fiton garën kundër Wolves për të nënshkruar Broja, tarifa e huazimit do të jetë rreth 4 milion £ për Chelsea dhe ai do të kthehet”, shkruan gazetari italian.

Advertisement

/Vizionplus.tv/

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy