22 shoferë nga Struga gjobiten për tejkalim shpejtësie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Më datë 14.08.2022, në periudhën nga ora 15:00 deri në ora 20:00, është kryer një kontroll i zgjeruar nga policia rrugore në zonën e SPB-Ohër, shkruan Struga Ekspres.

Zyrtarët policorë kanë gjobitur 92 drejtues të mjeteve motorike, të cilët kanë tejkaluar shpejtësinë e lejuar brenda dhe jashtë vendbanimit (Ohër-18, Strugë-22, Kërçovë-47, Dibër-5).

Kontrollet e shtuara vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Ministria e Brendshme apelon tek të gjithë shoferët që të respektojnë rregullat dhe komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion.(Struga Ekspres)

The post 22 shoferë nga Struga gjobiten për tejkalim shpejtësie appeared first on Struga Ekspres.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy