7 vjeçarja Eda Bekteshi nga Veleshta fiton “Çmimin e Festivalit, Vendi i parë” në festivalin “Peshku i Artë” në Strugë (FOTO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
7 vjeçarja Eda Bekteshi nga Veleshta fiton “Çmimin e Festivalit, Vendi i parë” në festivalin “Peshku i Artë” në Strugë (FOTO)

Shtatë vjeçarja super e talentuar Eda Bekteshi është fituesja e festivalit për fëmijë, “Peshku i Artë” i cili u mbajt në Pallatin e Kulturës në Strugë!

Eda Bekteshi nga Veleshta me zërin e saj të ëmbël dhe talentin e saj për këngën bëri për vete publikun duke e duartrokitur dhe duke e pëlqyer interpretimin e saj të mrekullueshëm prej një artisteje 7 vjeçare që premton shumë për të ardhmen për një rrugëtim për të hapur dyert e mëdha të skenave të mëdha artistike nëpër botë.

Eda Bekteshi me këngën e saj “Lozonjare” të kompozuar nga prof.Vagner Nushi dhe me tekst të Laurije Ibraimit rrëmben çmimin special të festivalit,”ÇMIMI I FESTIVALIT, VENDI I PARË”!

(Struga Ekspres)

Advertisement

7 vjeçarja Eda Bekteshi nga Veleshta fiton “Çmimin e Festivalit, Vendi i parë” në festivalin “Peshku i Artë” në Strugë (FOTO)

Advertisement

The post 7 vjeçarja Eda Bekteshi nga Veleshta fiton “Çmimin e Festivalit, Vendi i parë” në festivalin “Peshku i Artë” në Strugë (FOTO) appeared first on Struga Ekspres.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy