ASH-ja në Qeveri/ Strugani Bekim Tateshi do të emërohet Ministër i ri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nga burime jo-zyrtare brenda Aleancës Për Shqiptarët, Struga Ekspres mëson se prof.dr Bekim Tateshi – oftalmolog nga Struga do të emërohet Ministër i Shëndetësisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Nga këto burime mësohet se pas disa ditësh kjo parti do ta bëj zyrtare edhe emrin e Bekim Tateshit.

Mësohet se Aleanca për Shqiptarët do tê drejtojë tre ministri në qeverinë e ardhshme ku do ti bashkangjitet në qeverisje LSDM-së dhe BDI-së. (Struga Ekspres)

ASH-ja në Qeveri/ Strugani Bekim Tateshi do të emërohet Ministër i ri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut shkruan Struga Ekspres.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy