Emocionale/ Shoqata e Mërgimtarëve të Veleshtës në Austri hap turneun e futbollit me bluzat në kujtim të Fisnik Bekteshit-Niku (FOTO)

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Emocionale/ Shoqata e Mërgimtarëve të Veleshtës në Austri hap turneun e futbollit me bluzat në kujtim të Fisnik Bekteshit-Niku (FOTO)

Sot në ora 09:30 (e diel), Shoqata e Mërgimtarëve të Veleshtës në Vien të Autrisë organizon turneun e vogel për futboll ku do të marrin pjesë disa ekipe.

E veçanta e këtij turneu është se me hapjen e këtij turneu ekipi nga Veleshta do të mbaj bluzat e në kujtim të Fisnkik Bekteshit, gazetarit,aktivistit, ish kryetar i ansamblit “Shpresa” dhe pronarit të Radio Rrapit.

Familjarët e Fisnik Bekteshit falenderojnë Shoqatën e Mërgimtarëve të Veleshtës në Vienë
të Austrisē për veprimin tyre në kujtim të familjarit të tyre, Fisnik Bekteshit-Niku!
(Struga Ekspres)

The post Emocionale/ Shoqata e Mërgimtarëve të Veleshtës në Austri hap turneun e futbollit me bluzat në kujtim të Fisnik Bekteshit-Niku (FOTO) appeared first on Struga Ekspres.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy